• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


امضای تفاهم نامه میان دو پژوهشگاه ایرانی برای توسعه اینترنت اشیا

جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

ارسال شده توسط paydarnew

دسته بندی اخبار تکنولوژی

فناوری اینترنت اشیا و حوزه های مرتبط، این روز ها مورد توجه مراکز علمی و تحقیقاتی دنیا قرار دارند و بسیاری از موسسات فناوری، سرمایه گذاری های سنگینی روی این حوزه انجام داده اند. با این وجود، این فناوری نیز آسیب پذیری های عمده ای دارد که اخیراً حتی باعث از دسترس خارج شدن بخش بزرگی از وبسایت های معتبر اینترنتی شد. همین امر اهمیت توجه ویژه به حوزه ی اینترنت اشیا و تحقیق و توسعه پیرامون آن را دوچندان می کند.

 

اینترنت اشیا

 

خوشبختانه در کشور ما نیز مرکز تحقیقات مخابرات و پژوهشگاه نیرو به تازگی با هدف تحقیق و توسعه در خصوص فناوری اینترنت اشیا تفاهم‌ نامه ی همکاری به امضا رسانده اند.

 

امضای تفاهم نامه میان دو پژوهشگاه ایرانی برای توسعه اینترنت اشیا

 

بر اساس اطلاعیه های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این تفاهم نامه به منظور ارتقای دانش و توسعه ی همکاری‌ های مشترک علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی در خصوص کاربرد فناوری‌ های نوین ارتباطات، اطلاعات و امنیت در صنعت برق به امضا رسیده است.

سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه ی دو پژوهشگاه در قالب «فناوری اینترنت اشیا» و سایر فناوری‌ های نوین مرتبط با آن، به منظور ارتقای دانش و بومی‌ سازی فناوری اینترنت اشیا در حوزه‌ های اولویت‌ دار صنعت برق کشور، در تفاهم نامه ی مذکور مورد تاکید طرفین بوده است.

سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه ی مشترک در حوزه ی فناوری امنیت ارتباطات و اطلاعات در صنعت برق، همکاری مشترک در خصوص توسعه ی آزمایشگاه‌ ها و امکان استفاده و بهره‌ برداری از امکانات آزمایشگاهی طرفین و نیز سرمایه‌ گذاری و تحقیق و توسعه ی مشترک دو پژوهشگاه در خصوص بومی‌ سازی فناوری نوین حوزه ی ارتباطات و اطلاعات با هدف توسعه ی کارآفرینی و حمایت شرکت های دانش بنیان، از جمله محور های دیگر این تفاهم‌ نامه قلمداد می شود.

منبع : سایت تکشات


اشتراک گذاری