• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


خودروی هیبریدی زینگر ۲۱C با فناوری چاپ سه‌بعدی معرفی شد

بهمن ۳۰, ۱۳۹۸

ارسال شده توسط ابراهیمی

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

شرکت تازه‌تأسیس زینگر، به‌زودی از خودروی هیبریدی ۲۱C رونمایی خواهد کرد. بدنه و شاسی این محصول با پرینت سه‌بعدی ساخته خواهد شد.

(Kevin Czinger)، کارآفرینی اهل کالیفرنیا است. او در سال ۲۰۰۹، شرکت کودا اتوموتیو را تأسیس کرد تا در زمینه‌ی تولید خودروهای برقی و باتری‌های لیتیوم یون فعالیت کند. این مجموعه به‌دلیل مواجهه با مشکلات مالی و بدهی بانکی در سال ۲۰۱۳ ورشکسته شد. پس از آن، کوین زینگر تصمیم به تأسیس یک شرکت طراحی با نام فامیلی خود گرفت تا سازنده‌ی مدل‌هایی در کلاس سوپراسپرت و ابرخودروی سفارشی باشد.

خودروی هیبریدی

زینگر در تلاش است تا محصولی انقلابی و فراتر از انتظار تولید کند. نخستین خودروی ساخت این شرکت، تک‌نمونه‌ای به‌نام بلید (Blade) بود که سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. بلید نخستین سوپراسپرت دنیا بود که از فناوری چاپ سه‌بعدی برای ساخت شاسی و ادوات بدنه استفاده می‌کرد. این محصول هرگز به مرحله‌ی تولید تجاری نرسید؛ اما قرار بود از پیشرانه توربوشارژ گازسوز با قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار استفاده کند و سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۲ ثانیه داشته باشد.

نخستین محصول تجاری زینگر با عنوان خودروی هیبریدی ۲۱C در نمایشگاه ژنو ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد. هنوز جزئیات دقیقی از مشخصات فنی این خودرو منتشر نشده است؛ اما می‌توان مطمئن بود مشابهت‌هایی با بلید دارد. خودروی هیبریدی ۲۱C مثل بلید، ساختار کابین تک سرنشین با فرمان در وسط خواهد داشت. همچنین شاسی و بدنه ساخته شده با پرینت‌ سه‌بعدی از آلومینیوم و فیبرکربن ارائه خواهد کرد. پیشرانه مورد استفاده در ۲۱C، هیبریدی خواهد بود؛ اما نوع سوخت مصرفی هنوز اعلام نشده است.

منبع : www.zoomit.ir


اشتراک گذاری