ورود اتودسک به صنعت چاپگر های سه بعدی ، رقابت با HP

برخی از تحلیل گران معتقدند که خبر ورود Autodesk به بازار چاپگر های سه بعدی کم اهیمت تر از خبر ورود شرکت HP به این بازار نیست و این امر به منزله ورود غول های صنعت و تجارت به این عرصه است.

 

چاپگر های سه بعدی

شرکت Autodesk یک شرکت چند ملیتی ـ آمریکایی است که در حوزه نرم افزار کار میکند و نر افزار هایی در زمینه های گوناگون برای صنایع معماری، مهندسی، ساخت و ساز، ساخت، رسانه، سرگرمی و نظایر آن تولید میکند. برخی از محصولات Autodesk  نظیرAutoCAD بیشتر از نام شرکت مشهور هستند. سایر محصولات این شرکت عبارتند از :

: Design and creation suite

AutoCAD Design Suite

Building Design Suite

Entertainment Creation Suite

Factory Design Suite

Infrastructure Design Suite

Plant Design Suite

Product Design Suite

Subscription

Autodesk Subscription

: Top products

AutoCAD

AutoCAD Architecture

AutoCAD Civil 3D

AutoCAD Electrical

AutoCAD LT

AutoCAD Map 3D

AutoCAD MEP

AutoCAD Plant 3D

۳ds Max

۳ds Max Design

Alias Products

Inventor Products

Maya

Navisworks Products

Revit

Simulation Products

Smoke

Vault Products

: Cloud services

A360

Autodesk PLM 360

AutoCAD 360

BIM 360 Field

BIM 360 Glue

Configurator 360

Fusion 360

Mockup 360

All cloud services

حال خبرجدید حاکی از آن است که شرکت Autodesk قصد دارد بیش از صد میلیون دلار بر روی چاپگر های سه بعدی سرمایه گذاری نماید. این کار از طریق سرمایه گذاری بر روی ایده ها و طرح های جدید و مبتکرانه اشخاص یا شرکتها در حوزه چاگر های سه بعدی در سراسر دنیا انجام خواهد شد.

البته برخی معتقدند که همچون فعالیتهای شرکت HP بر روی چاپگر های سه بعدی، همه فعالیتهای Autodesk نیز به همینجا ختم نمی شود و پیشتازان مبتکر Autodesk در حال فعالیت های بیشتری در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط با صنعت چاپ سه بعدی هستند.

اوایل سال جاری میلادی بود که Autodesk اعلام کرد یک نرم افزار Open Source را در اختیار بازار قرارداده است که به سخت افزار ها همه چاپگرهای سه بعدی متصل می شود و همه می توانند از آن استفاده کنند.

برخی از تحلیل گران معتقدند که خبر ورود Autodesk به بازار چاپگر های سه بعدی کم اهیمت تر از خبر ورود شرکت HP به این بازار نیست و این امر به منزله ورود غول های صنعت و تجارت به این عرصه است.

برچسب ها :