• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در ایران قطعی شد

مرداد ۱۵, ۱۳۹۵

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی خدمات بازرگانی

سرمایه گذاری خارجی در ایران قطعی شده و سرمایه ها و قراردادهای دیگر نیز در حال نهایی شدن است. البته اگر طرف مقابل ما دقیقا به همه آنچه در ظاهر و روح برجام متعهد بود به خوبی عمل می کرد ما شرایط بهتری را داشتیم

رئیس جمهور، در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم درباره هدف گذاری برای رسیدن به رشد ۵ درصدی در سال جاری گفت: من بسیار امیدوارم که امسال به این هدف دست پیدا کنیم و علامت ها هم در همین آغاز سال همین را به ما می گوید.

3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در ایران قطعی شد

رییس جمهوری اظهار داشت: سال ۹۴، دولت با مشکلات بسیاری مواجه بود، غیر از موضوع مذاکرات که با فراز و نشیب هایی توام بود و اجرای برجام در ۲۶ دی ماه ۹۴ آغاز شد، سالی بود که به خاطر کاهش شدید و بی سابقه قیمت نفت فشارهای اقتصادی به مردم وارد شد.

بسیار امیدوار بودم که از آغاز امسال که سال گشایش ها باشد و هر روز که پیش می رویم با همت و کمک مردم و تلاش، کوشش و همدلی دولت و ملت و هماهنگی با سایر قوا قدم های موثری برای سربلندی و رفاه مردم برداریم.

امروز بیش از ۴۰۰ بانک خارجی با ما در ارتباط هستند

رییس جمهوری ادامه داد: وزیر نفت اعلام کرد که هر نفتی را که ما می فروشیم به یورو می فروشیم و می گوییم همین مقدار یورو به حسابی که ما تعیین می کنیم واریز شود. در گذشته این طور نبود؛ زیرا حساب هایی نبود که بخواهیم واریز کنیم، امروز بیش از حدود ۴۰۰ بانک خارجی با ما در ارتباط هستند که آمار آن روز به روز بالاتر می رود و ما پول نفتمان را می توانیم به شعبات خودمان که در خارج داریم،

شعبات بانک های مختلف که در خارج داریم که در زمان تحریم فعال نبودند، می توانیم از آنان استفاده کنیم.
روحانی یادآور شد: در دوران برجام یک فرصت خوبی ایجاد شده است؛ این فرصت نه تنها برای فروش نفت و دسترسی به اموال ما بلکه برای مساله بیمه و کشتیرانی ایجاد شده است.
وی افزود: کشتیرانی ما در تحریم بودند، کشتی های بزرگ در بنادر ما پهلو نمی گرفتند بلکه می رفتند و در بنادر کشورهای دیگر و بعد می بایست با لنج، کالاها را حمل کنیم و مخارج اضافه برای ما بود.

بیش از ۳میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایران قطعی شده است

رئیس جمهوری اضافه کرد: آن چه مهم است احقاق حقوق ماست که به آن دست یافتیم، البته در بسیاری از زمینه ها شرایط، شرایطی است که برای مردم فضای بهتری را برای کار، فعالیت و سرمایه گذاری مهیا کرده است.
روحانی با تاکید بر این که سرمایه گذاری در ایران در حال آغاز شدن است، گفت: بیش از سه میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایران قطعی شده است، سرمایه ها و قراردادهای دیگر نیز در حال نهایی شدن است.
وی تاکید کرد: البته اگر طرف مقابل ما دقیقا به همه آنچه در ظاهر و روح برجام متعهد بود به خوبی عمل می کرد ما شرایط بهتری را امروز داشتیم.

منبع:تجارت نیوز


اشتراک گذاری