• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


اختراع آلیاژ استیل برای استفاده در صنایع نظامی چاپ 3بعدی

نوامبر 26, 2019

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

ارتش و نیروی هوایی آمریکا آلیاژ استیلی ، برای چاپ 3بعدی قطعات فوق قوی استیل اختراع کردند.

دانشمندان تولید مواد در آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش فرماندهی توسعه توانایی مبارزه ارتش آمریکا، هندسه های پیچیده با استحکام فوقالعاده را با استفاده از آلیاژ استیلی اختراع شده توسط نیروی هوایی، چاپ 3بعدی میکنند.

دکتر براندون مک ویلیامز ، مدیر تیم در شاخه علم و فناوری تولید آزمایشگاه ، گفت: “من فکر می کنم واقعاً انقلابی در تدارکات رخ خواهد داد و تولید مواد افزودنی قرار است تأثیر بسزایی در پایداری بگذارد”

آلیاژ استیلی برای پرینت 3بعدی قطعات جنگی

پیشرفت و کارایی این آلیاژ استیلی

وی اظهار داشت ” اگرچه پیشرفت داریم ولی تا رسیدن به قطعات فلزی چاپ 3بعدی قابل اطمینان راه بسیاری در پیش است.اما مزایای قابل توجهی خواهد داشت.”

“به جای نگرانی در مورد جابه­جایی کامیون یا کاروان بارهای قطعات یدکی، تا زمانی که مواد اولیه و چاپگر داشته باشید ، می توانید به طور بالقوه هر آنچه را که لازم دارید تهیه کنید”

محققان ارتش از فرم پودر AF96 استفاده می کنند، یک آلیاژ استیل تخصصی فوق قوی که در اصل توسط نیروی هوایی برای فرآیند فیوژن بستر پودر (یک تکنیک چاپ 3بعدی مبتنی برپودر) تولید شده.

برخلاف چاپ 3بعدی جت چسباننده که ازمایع چسبنده برای چسباندن ذرات مصالح ساختاری به هم استفاده میشود، تکنیکهای فیوژن بستر پودر از یک پرتو الکترون به عنوان منبع انرژی برای فرآیند ذوب استفاده میکند. پرینتر 3بعدی به طور انتخابی پودر را در یک پترن ذوب میکند، سپس پرینتر صفحه ساخت را با لایه دیگر پودر میپوشاند و این روند ادامه میابد. در این روش قادر هستند قطعاتی با ساختار داخلی چاپ کنند که لزوما دقت ابعادی مانند روشهای ماشینی قبل را ندارد. اما قطعه نهایی مشخصات طراحی پیچیده دارد که با قالبگیری نمیتوان این نتیجه را داشت.

محققان ارتش گفتند که این آلیاژ فولاد دارای خصوصیات شگفت انگیز و از همه مهمتر کاربردهای بالقوه برای قطعات جایگزین وسایل نقلیه زمینی است.

اما آیا قطعات چاپ شده 3بعدی در سناریو جنگ و به هنگام نیاز کارآمد هستند؟

مک ویلیامز گفت ” ما تعدادی empeller fans را برای موتور توربین M1 Abrams (مخزن اصلی تانک) چاپ کردیم و میتوانیم آن قطعات را ارائه دهیم و آنها استفاده کنند و کار میکند. اما یک قطعه واجد الشرایط نیست. در موقعیت میدان جنگ شاید به قدری خوب باشند که اگر ماموریت مهمی دارید بتوانید برای چند ساعت یا چند روز تانک را دوباره راه اندازی کنید”

مترجم : منصوره ابراهیمی

منبع : 3ders.org


اشتراک گذاری