• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


رئیس اتاق بازرگانی تهران : موانع مبادلات بانکی کماکان پابرجاست

اکتبر 4, 2016

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی خدمات بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه مشکلات بانکی کماکان پابرجا است، گفت: با وجود رشد ۴.۴درصدی اقتصاد در بهار سال جاری چالشهای جدی در اقتصاد کشور داریم زیرا بنگاههای اقتصادی با کمبود مالی و مشکل فروش و کمبود تقاضا مواجه‌اند.

 

رئیس اتاق بازرگانی تهران

به گزارش تسنیم، مسعود خوانساری امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: با وجود رشد ۴.۴ درصدی اقتصاد کشور در بهار سال جاری هنوز هم چالشهای جدی در اقتصاد کشور وجود دارد به‌طوری که بنگاههای ما کمبود مالی دارند و مشکل فروش و کمبود تقاضا در اکثر موارد قابل مشاهده است.

وی افزود: در حال حاضر کارخانجات ما با کمترین ظرفیت اسمی خود کار می‌کنند. همچنین صنایع مرتبط با ساختمان همچنان در رکود هستند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: بدهی دولت به پیمانکاران هنوز پرداخت نشده است گرچه ۴۰ تا ۵۰ درصد اوراق مشارکت منتشر شده است و به فروش رسیده است.

خوانساری با بیان اینکه نرخ ارز در سال جاری نیز واقعی نیست، گفت: این موضوع مشکلاتی را در ارتباط با تولید و صادرات کشور به‌وجود آورده است و لازم است که به‌سمت واقعی شدن نرخ آن حرکت کنیم و باید در نظر داشت که نرخ غیرواقعی ارز قاچاق را افزایش می‌دهد.

 

رئیس اتاق بازرگانی تهران : موانع مبادلات بانکی کماکان پابرجاست

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: مشکلات مبادلات بانکی میان ایران و سایر کشورها هنوز پابرجاست که این موضوع در صادرات ما تأثیرگذار بوده و شرایط رقابتی را برای ما دچار چالش کرده است.

وی در خصوص بررسی لایحه برنامه ششم توسعه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: این کار در روز یکشنبه گذشته شروع شده است و انتظار بخش خصوصی از مجلس آن است که به بندهایی که در خروج از رکود و رونق تورم تأثیرگذار است توجه کند.

خوانساری ادامه داد: در برنامه ششم از مجلس خواسته می‌شود که از فساد مالی،‌ ایجاد اشتغال‌، توجه به مشکلات کمبود آب، بهبود فضای کسب و کار و طرحهای بانکداری توجه کنند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: توجه به سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و خدمات برای کشور بسیار حائز اهمیت است و از این طریق می‌تواند درآمدی معادل نفت برای کشور داشته باشد.

وی افزود: افزایش قیمت نفت به بالاتر از ۵۰ دلار حاصل موفقیت مدیران نفتی ما در اوپک است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: برای کنترل قیمت نفت در بازارها باید کشورها سطح تولید نفت خود را کم می‌کردند و ایران هم می‌خواست سهم خود را به‌میزان قبل از تحریم برگرداند، در این شرایط ما در عین اینکه سهم تولید نفت خود را کاهش ندادیم قرار شد تا سایر کشورها از سهم تولید خود بکاهند که این امر منجر به افزایش قیمت نفت به بیشتر از ۵۰ دلار در هر بشکه شد.

خوانساری در پایان صحبتهای خود به سفر هیئت تجاری ایران به تایوان در دو هفته گذشته اشاره کرد و گفت: امید می‌رود به‌زودی شاهد اثرات مثبت این سفر آسیایی در اقتصاد کشور باشیم.


اشتراک گذاری