• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


شورای عالی امنیت ملی به توافق با FATF ورود میکند

آگوست 30, 2016

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی خدمات بازرگانی

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به توافق ایران با کارگروه اقدام مالی گفت: این مسئله در دستور کار شورای عالی امنیت ملی است و تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است و اگر اقدامی بخواهد صورت گیرد نیز جای نگرانی ندارد.
بانک مرکزی : ورود شورای عالی امنیت ملی به توافق با FATF
به گزارش تسنیم، ولی‌الله سیف در برنامه گفتگوی خبری شبکه دو سیما اظهار داشت: شش هزار میلیارد تومان تسهیلات به 5700 بنگاه تولیدی کوچک و متوسط پرداخت شده است. برنامه ریزی اولیه پرداخت 16 هزار میلیارد تومان به هفت هزار و 500 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط است اما بانک مرکزی به این تعداد بسنده نمی‌کند.
وی گفت: نظام بانکی کشور پارسال 417 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد و پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به 460 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به پرداخت 129 هزار میلیارد تومان تسهیلات در چهارماهه اول امسال و رشد 37،8 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزود: 30 درصد از این تسهیلات سهم تولید بوده است.
مهمترین دستاورد دولت در سه سال گذشته ایجاد اشتغال در اقتصاد کشور است
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: مهمترین دستاورد دولت در سه سال گذشته ایجاد اشتغال در اقتصاد کشور است.
وی متوسط نرخ دلار را در پنج‌ماهه اول سال 92 سه هزار و 184 تومان و در مدت مشابه امسال سه هزار و 493 تومان اعلام کرد و گفت: دامنه تغییرات در نرخ دلار در این دو تاریخ به‌ترتیب 234 و 32 درصد است. سیف افزود: کمترین نوسان نرخ دلار را در سه سال گذشته شاهد بودیم و روند آن هم کاهنده است.
وی با اعلام اینکه تفاوت نرخ ارز رسمی با بازار در پنج‌ماهه اول سال 92 چهل و نه و هشت‌دهم درصد بود، گفت: این میزان در مدت مشابه امسال به تنها 14 درصد کاهش یافته است. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: الآن بهترین شرایط برای تک‌نرخی شدن ارز است و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال ارز تک‌نرخی شود.
سیف با اشاره به دستورالعمل بانک مرکزی به بانک‌ها برای ارائه حداقل اطلاعات به‌همراه صورت‌های مالی‌شان در سال 94 افزود: این دستورالعمل الزامی است و برای شفافیت وضعیت بانک‌ها باید رعایت شود. وی گفت: این اطلاعات مبنایی برای رتبه‌بندی بانک‌های کشور است

توافق با FATF به شورای عالی امنیت ملی رفت

 

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سؤالی درباره مباحث مربوط به اف.اِی.تی.اِف. افزود: این مسئله در دستور کار شورای عالی امنیت ملی است و تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است و اگر اقدامی بخواهد صورت گیرد نیز جای نگرانی ندارد.
سیف گفت: این مجموعه بین المللی تجربیات کشورها را در زمینه پولشویی، فساد مالی، تأمین مالی تروریسم و در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در اختیار دیگر کشورها قرار می دهد.
وی تصریح کرد: هیچ کشوری به هیچ وجه به اطلاعات دیگر کشورها دسترسی پیدا نمی‌کند و هیچ کار غیرکنترلی قرار نیست انجام شود. رئیس کل بانک مرکزی گفت: اظهار نظرهایی که در این باره صورت می‌گیرد با واقعیت منطبق نیست.
سیف در خصوص دریافت مطالبات عرضه ایران از عمان و هند افزود: تاکنون بیش از 1 میلیارد دلار مطالباتمان از عمان و سه و نیم میلیارد دلار از هند به حساب‌های کشورمان انتقال یافته است.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای امسال 450 هزار متقاضی دریافت وام ازدواج 10 میلیون تومانی وجود داشت، گفت: پیش‌بینی‌مان این است که امسال 800 هزار تقاضای جدید به این تعداد افزوده شود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون به 243 هزار متقاضی تسهیلات ازدواج پرداخت شده، 692 هزار تقاضا در نوبت است و پرداخت این تسهیلات به 350 هزار متقاضی دریافت تسهیلات تصویب شده است.


اشتراک گذاری