• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


گزارش نشریه اشپیگل: آلمان به دنبال معاملات کلان بازرگانی با ایران

جولای 31, 2016

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی خدمات بازرگانی

نشریه آلمانی اشپیگل نوشت: پس از سفر بیژن زنگنه وزیر نفت ایران به آلمان، دولت این کشور در صدد اجرای راهبرد گسترش کلان روابط بازرگانی خود با جمهوری اسلامی است.

آلمان به دنبال معاملات کلان بازرگانی با ایران

پایگاه دویچه وله (صدای آلمان) در این باره گزارش داد: هفته نامه آلمانی اشپیگل در تازه ترین شماره خود که فردا (دوشنبه) منتشر می شود، به روابط ایران و آلمان پرداخته است.

در این گزارش آمده است: زنگنه در سفر خود به آلمان که روز 7 ماه مه (17 اردیبهشت) صورت گرفت، علاوه بر ملاقات با زیگمار گابریل وزیر اقتصاد با شماری از بلندپایگان صنعتی این کشور از جمله مدیرعامل شرکت خودروسازی «فولکس واگن» دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش اشپیگل، وزیر نفت ایران در این دیدارها اهمیت سرمایه گذاری در ایران را گوشزد کرده و گفته است، ورود به ایران می تواند سکوی پرشی به سمت بازارهای تازه در منطقه از جمله عراق و کشورهای آسیای مرکزی باشد.

اشپیگل: آلمان به دنبال معاملات کلان بازرگانی با ایران

این رسانه ادامه داد: بر اساس اسنادی که در اختیار اشپیگل گذاشته شده، وزارت اقتصاد آلمان نیاز ایران به سرمایه گذاری را سالانه یکصد میلیارد دلار (حدود 88 میلیارد یورو) تخمین زده است.

چندی پیش «مجتبی خسروتاج» قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد مشارکت آلمانی ها در طرح توسعه برخی از فازهای پارس جنوبی را مطرح کرد.

خسروتاج با بیان این که جمهوری اسلامی به مشارکت و سرمایه گذاری شرکت های آلمانی در طرح توسعه برخی از فازهای پارس جنوبی علاقمند است، اظهار داشت: «شرکت های آلمانی تا قبل از اعمال تحریم ها مشارکت مطلوبی در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی داشتند و امکان مشارکت و سرمایه گذاری آنها در فازهای پارس جنوبی وجود دارد.»

در هفته های اخیر چند هیات آلمانی متشکل از صاحبان صنایع و سرمایه گذاران این کشور به ایران سفر کرده اند.

روابط بازرگانی میان ایران و آلمان در سال های گذشته افت چشمگیری داشت. پیش از آخرین دور تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران در سال 2011، میزان صادرات آلمان به این کشور حدود 4میلیارد یورو بود، اما روابط اقتصادی دو کشور به مرور کاهش یافت، طوری که حجم مبادلات بازرگانی آنها در سال 2013 به کمتر از 2 میلیارد یورو رسید.

پایگاه اینترنتی رادیو صدای آلمان (دویچه وله) در پایان نوشت: برخی کارشناسان اتاق بازرگانی آلمان معقتدند که پس از لغو تحریم ها، حجم مبادلات بازرگانی میان دو کشور می تواند به 12 میلیارد یورو برسد.


اشتراک گذاری