• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


ربات پل‌ساز با قطعات تولید‌شده در پرینتر سه‌بعدی

اکتبر 21, 2017

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی

یک شرکت نوپای هلندی با نام MX3D با استفاده از فناوری پرینتر سه‌بعدی و ربات چاپگر معلق، یک سیستم پل‌ساز درست کرده است که چاپگر، قطعات پل را چاپ می‌کند و ربات آنها را سرهم کرده و پل می‌سازد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از CNN، این شرکت با کمک این سیستم، یک پل روی یکی از رودخانه‌های آمستردام شده است.

MX3D معتقد است که فناوری پرینتر سه‌بعدی تاکنون کارهای زیادی را برای انسان انجام داده است، از ساخت قطعات ساختمانی تا اندام و بافت‌های بدن اما الان زمانی است که باید از این فناوری برای ساخت اشیای دیگر استفاده شود. در واقع، این شرکت با استفاده از قابلیت چندمحوری و معلق بودن، سیستم ربات و پرینتر سه‌بعدی ، امکان ساخت اشیا در هوا را فراهم آورده است.

 

پرینتر سه‌بعدی

 

این شرکت در وب‌سایت خود نوشته: «موفق شده‌ایم در بخش تحقیق و توسعه‌، فناوری رباتیک مقرون به‌صرفه‌ای را توسعه دهیم که می‌تواند اشیای کاربردی را خلق کند. ما با کمک این سیستم توانستیم یک پل فلزی و بسیار زیبا در آمستردام بسازیم».

تکنیکی که در ساخت این پل به کار برده می‌شود به این صورت است که در ابتدا پرینتر سه‌بعدی رشته‌های فولادی را با جوش دادن قطعات کوچک فلز مذاب به یکدیگر ایجاد می‌کند و سپس استحکام پل مورد نظر را با اضافه کردن رشته‌های دیگر افزایش می‌دهد. در نهایت ربات با تکیه روی بخش ساخته شده، جلوتر می‌رود و بقیه پل را می‌سازد.

پروژه های انجام شده شرکت پایدارتجهیز در حوزه پرینت سه بعدی


اشتراک گذاری