• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


موتور یک موشک در انگلیس با پرینتر سه بعدی ساخته شد

جولای 20, 2019

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی

یک استارت آپ فضایی کشور انگلیس ادعا می کند بزرگترین موتور موشک پرینتر سه بعدی دنیا را بدون هیچ مفصلی و به طور یک پارچه ساخته است.

به نقل از ساینس آلرت، استارت آپ فضایی Orbex در انگلیس قسمت دوم موشک Prime را رونمایی کرد که در حقیقت بزرگترین موتور موشک پرینتر سه بعدی دنیا است. این موشک که با سوخت تجدیدپذیر کار می کند ۲۰۲۱ میلادی پرتاب می شود.

 

پرینتر سه بعدی موشک

 

این موشک با ۱۷ متر ارتفاع، به اندازه یک چهارم موشک فالکون ۹ است. این استارت آپ انگلیسی با مهندسان قدیمی ناسا و سازمان  فضایی اروپا برای ساخت قسمت دوم یا موتور این موشک همکاری کرده است.

به گفته شرکت مذکور این نخستین باری است که یک موتور موشک پرینتر سه بعدی به طور یک تکه و بدون هیچ  مفصلی ساخته می شود.

این بدان معناست که موشک مذکور حدود ۳۰ درصد سبک تر و ۲۰ درصد کارامدتر از نسخه های مشابه است. عدم وجود مفصل یا جوش دادن قطعات به یکدیگر نشان می دهد موشک می تواند دما و فشار بالا را بهتر تحمل کند.

علاوه براین موارد موشک طوری طراحی شده تا از پروپان زیستی (یک منبع سوخت تجدید پذیر) استفاده کند که تا ۹۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای می کاهد.

همچنین شرکت فضایی انگلیسی Orbex تصمیم دارد مقرهای تولید و واحدهای طراحی موشک را در «ساترلند» واقع در اسکاتلند افتتاح کند.

این شرکت قصد دارد برای نخستین بار موشک Prime را در ۲۰۲۱ میلادی به فضا ارسال کند. همچنین Orbex با استارت آپ سوییسی Astrocast همکاری می کند تا ۶۴ ماهواره نانو را به فضا بفرستد. این ماهواره ها یک شبکه جهانی اینترنت اشیا فراهم می کنند.


اشتراک گذاری