• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


چاپ چهار بعدی متا مواد انعطاف پذیر

نوامبر 13, 2019

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

متامواد چاپ 4بعدی هوشمند میتوانند مانند چوب سخت یا مانند اسفنج نرم باشند

مهندسان New Brunswick در دانشگاه Rutgers موفق به تولید متامواد چاپ 4بعدی سبک وزن و انعطافپذیری با قابلیتهای بالقوه در بالهای هواپیمای بدون سرنشین یا هواپیمای مورفینگ، رباتیک نرم و وسایل بیومدیکال قابل کاشت ریز شدند.

چاپ 4بعدی مبتنی بر فناوری تولید افزودنیست، با یک تفاوت بزرگ: از مواد خاص و طراحیهای پیچیده برای پرینت اشیاء استفاده میکند که با توجه به شرایط محیطی مانند درجه حرارت به عنوان یک محرک تغییر حالت میدهد. زمان چهارمین بعد است که به آنها اجازه می دهد تا شکل جدیدی به خود بگیرند.

به گزارش پایدارتجهیز، پروفسور lee میگوید” ما معتقدیم این تعامل بیسابقه مابین علم مواد، مکانیک و چاپ 4بعدی مسیر جدیدی را برای طیفی گسترده از برنامه های هیجان انگیز برای بهبود تکنولوژی، سلامت، امنیت و کیفیت زندگی خواهد گشود.

چاپ 4بعدی

مهندسان نوع جدیدی از متامواد را تولید کرده اند که بر اثاث خواص متناقض و غیرمعمول که در طبیعت یافت نمیشوند مهندسی شده.

پیش از این ، شکل و خصوصیات متامواد ها پس از تولید غیرقابل برگشت بودند.

پیش از این، شکل و خصوصیات متاموادها بعد از تولید برگشت ناپذیر بود.اما مهندسان Rutgers میتوانند متامواد پلاستیک مانند خود را با دما هماهنگ کنند.

طبق گفته این دانشگاه ، سفتی می تواند بیش از 100 برابر در دمای بین دمای اتاق (73 درجه) و 194 درجه فارنهایت تنظیم شود ، این امر امکان کنترل عالی در جذب شوک را فراهم می کند.

این مواد را می توان برای اهداف متنوعی تغییر شکل داد.

آنها می توانند به طور موقت به هر فرمی تغییر شکل دهند و در صورت گرم شدن به شکل اصلی خود برگردنند.

این مواد می توانند در بال هواپیما یا هواپیماهای بدون سرنشین مورد استفاده قرار گیرند که برای بهبود کارایی تغییر شکل می دهند و در سازه های سبک وزن که برای پرتاب فضا متلاشی می شوند و در فضا برای یک ساختار بزرگتر مثل پنل خورشیدی اصلاح می شوند.

روبات های نرم ساخته شده از مواد نرم ، انعطاف پذیر و لاستیکی با الهام از اختاپوس می توانند دارای انعطاف پذیری یا سفتی متغیر متناسب با محیط و وظایف مورد نظر باشند. دستگاه های ریز قرار داده شده یا کاشته شده در انسانها برای تشخیص یا درمان می توانند به طور موقت نرم و انعطاف پذیر باشند تا هنگام ورود  به بدن تهاجمی و دردناک نباشند.

منبع:3ders.org

 


اشتراک گذاری