• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


Barry Callebaut خدمات چاپ سه بعدی شکلات را افتتاح می کند.

فوریه 18, 2020

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

یکی از بزرگترین تهیه کنندگان شکلات در دنیا از یک سرویس شکلات چاپ سه بعدی جدید رونمایی کرد.

اگر شما با Barry Callebaut آشنا نیستید، آنها یک شرکت مستقر در سوییس هستند که در حال حاضر سالانه حدود 2ملیون تن ماده شیرین تولید میکنند، با حدود 12000 کارمند در سراسر جهان. آنها با شناخت شکلات از سال 1842 وارد این کار شدند.

شکلات چاپ سه بعدی

اولین شکلات چاپ سه بعدی در دنیا؟

هم اکنون آنها یک سرویس چاپ سه بعدی شکلات ارائه میدهند. آنها میگویند:

” Barry Callebaut اولین استودیو چاپ سه بعدی برای تجربیات هنری دیده نشده با شکلات را افتتاح میکند.”

من در مورد ادعای “اولین جهان” کمی شک و تردید دارم ، زیرا در گذشته تلاش های زیادی برای چاپ سه بعدی شکلات انجام شده است. پارسال، Cadbury نخستین چاپگر سه بعدی شکلات در جهان را معرفی کرد ، که به وضوح مشخص نبود. شاید اولین چاپگر سه بعدی شکلات تجاری Choc Edge بود که برای اولین بار در سال 2012 با آن روبرو شدیم. به نظر می رسد هنوز هم موجود است.

به استثنا شرکت بلژیکی Le MIAM Factory  که سالهاست خدمات چاپ سه بعدی شکلات را ارائه میدهد، بیشتر آنها به طرز ناراحت کننده‌ای شکست خوردند.

شکلات چاپ سه بعدی Barry Callebaut

Barry Callebaut غول صنعت کنونی، این نوع خدمات را با نام تجاری خود با عنوان Mona Lisa ارائه میدهد. که البته برای اولین بار درجهان نیست. آنها میگویند:

“این اولین و تنها استودیو در جهان است که ما خلاقیت ها یا طرح های شما را با شکلات واقعی و خوشمزه چاپ سه بعدی می کنیم. و شما می توانید با تیم های طراحی ما همکاری کنید تا ایده ها ، شکل ها و تجربیات جدید را کشف کنید. ”

بنابراین ممکن است که آنها یک سیستم در مقیاس بزرگ ، شاید مجموعه ای از پرینترهای سه بعدی شکلات ایجاد کرده‌اند ، که می‌توانند مقادیر بیشتری از رنگهای شکلاتی را در صورت تقاضا تولید کنند. این می‎تواند بی نظیر باشد ، زیرا ما از دیگر خدمات چاپ سه بعدی شکلات با حجم بالا آگاه نیستیم.

استو دیو مونالیزا، اولین استودیو چاپ سه بعدی شکلات است که در آن از بهترین نوع شکلات که توسط سرآشپزها و قنادان بزرگ دنیا تأیید شده است، استفاده میشود.

به نظر می رسد که آنها جزئیات بسیار چالش برانگیز شکلات چاپ سه بعدی را کامل کرده اند ، که بسیاری از کسانی که سعی کرده اند را کنار زده است. به نظر می رسد شکلات ماده ای بسیار مشکل ساز است که برای حفظ طعم و بافت آن باید در دماهای خاص نگهداری شود ، جنبه هایی که برای فعالیتهای چاپی معمولی سه بعدی لازم نیست.

نحوه سفارش شکلات چاپ سه بعدی

در حال حاضر، Barry Callebaut فقط به “سرآشپزها و هتل ها ، زنجیره های قهوه و رستوران ها در کشورهای خاص اروپایی” امکان دسترسی به این سرویس را می دهد. قیمت گذاری در دسترس نیست و این معقول است ، زیرا هزینه یک کار بستگی به آنچه تولید می شود و تعداد واحدهای مورد نیاز است. با این حال ، آنها یک فرم تماس در سایت خود دارند که می توانید اطلاعات بیشتر را بدست آورید.

منبع : www.fabbaloo.com

 


اشتراک گذاری