• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


Hexr 3D پوسته های سفارشی را برای کلاه ایمنی دوچرخه خود چاپ می کند

فوریه 8, 2020

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

 

شرکت ساخت کلاه ایمنی دوچرخه Hexr یک پوسته داخلی تولید کرده که برای ایمنی بیشتر در آن به جای فوم از سازه‌های لانه زنبوری استفاده شده است. به عنوان یک ساختار ، لانه زنبور نسبت به سایر طرح ها از مقاومت بسیار بیشتری نسبت به وزن برخوردار است. کلاه ایمنی سه بعدی Hexr  قابل تنظیم است و از اسکن سه بعدی استفاده می کند ، بنابراین برای مشتری مناسبتر است و آناتومی دقیق آن را در کلاه ایمنی وارد می کنند.

جیمی کوک ، بنیانگذار این شرکت ، قبل از رسیدن به لانه زنبور ، به اشکال و ساختارهای مختلفی می پرداخت. از نظر علمی ، این نوع ساختار در طبیعت بازگشت پذیر است و استحکام و دوام زیادی به طرح‌ها می‌بخشد. در حقیقت ، ساختارهای لانه زنبوری دارای بالاترین مقاومت در برابر خرد شدن نسبت به وزن‌های ممکن هستند. با این حال ، تکثیر چنین هندسه‌ای در داخل کلاه ایمنی با تولید سنتی دشوار است ، اما با چاپ سه بعدی مشکل نیست.

تست کلاه ایمنی سه بعدی hexr

این شرکت امنیت کلاه ایمنی دوچرخه را آزمایش کرده و به نظر میرسد با اعتماد به نفس آن را پشت سر گذاشته. آزمایش های بیشتر از دانشگاه استراسبورگ و پروفسور رمی ویلیجر ، یک مقام جهانی در مورد آزمایش تأثیر کلاه ایمنی ، نشان داد که کلاه ایمنی سه بعدی Hexr از بین 32 کلاه آزمایش شده بهترین امتیاز کل را کسب کرده است. طراحی آنها باعث بهبود 26%ی کلاه ایمنی در نمونه مورد نظر شده است. کلاه ایمنی میتواند تا فشار حاصل از وزن 240گرم را تحمل کند.

سلولهای شش ضلعی مرتبط باهم، در تقسیم فشار ضربه هنگام برخورد با سطح مؤثر است. این سلول‌ها در اثر کمانش به سمت پایین خم می‌شوند و ناحیه تماس را افزایش می‌دهند و در نتیجه انرژی مؤثر را در یک منطقه وسیعی گسترش می‌دهند. از آنجایی که فضای باز زیادی دارند، وزن کمتری نسبت به سایرین دارند.

میزان شباهت این کلاه ایمنی سه بعدی با مدلهای دیگر

این ایده بسیار شبیه کار کربن با کلاه ایمنی Ridell است که شامل فناوری DLS مبتنی بر رزین است. کلاه ایمنی ریدل از طیف گسترده ای از ساختارها و اندازه های سلول مشبک استفاده می کند ، و متناسب با بازیکن خاص ، دقیقاً مانند کارهای Hexr با الگوهای لانه زنبوری ، سفارشی می شود.

مواد تشکیل دهنده این کلاه ایمنی سه بعدی

پوسته داخلی کلاه ایمنی سه بعدی Hexr با استفاده از تلفیق بستر پودری با پلی آمید ۱۱ چاپ شده‌ است. گفته می‌شود PA11 حدود هشت برابر نسبت به پلی استارین تقویت شده سنتی (EPS) انقال حرارت بیشتری دارد. این طراحی جدید به جای ذخیره گرما ،  آن را با هوای ذخیره شده در زیر پوسته بیرونی تعویض میکند و هوا را جریان میدهد. علاوه بر این ، در حالی که EPS از نفت تشکیل شده است ، پلی آمید 11 از روغن کرچک 100% تجدیدپذیر ساخته شده است ، و آن را به گزینه‌ای بسیار پایدار نیز تبدیل می‌کند.

طراحی کلاه ایمنی قابل تنظیم

مشتریان میتوانند خودش به دفاتر Hexer  مراجعه کند یا با راهنمایی کمپانی در منزل سر خود را اسکن کند. یا به عنوان پیشنهادی دیگر، شرکت یک iPad که برنامه اسکن سه بعدی شرکت را دارد برای مشتری در هرکجای اروپا میفرستد. پس از دریافت این داده ها ، کلاه ایمنی می تواند از مدل دیجیتال چاپ شود و به سلیقه کاربر شخصی سازی شود.

مهمتر از این ، آنها از طرف TotalSim ، شریک آیرودینامیک بریتانیایی دوچرخه سواری برای بازی های المپیک 2008 و 2012 کمک های بیشتری دریافت کردند. با کمک آنها توانستند پوسته بیرونی را نیز با آیرودینامیک برتر مجسم کنند.

در یک رقابت ۴۰ کیلومتری، آن‌ها اشاره کردند که کلاه ایمنی Hexr به طور کامل ۷ ثانیه سریع‌تر از رقبای خود به پایان رسید.

گذشته از نصب دقیق و سرعت ، کلاه ایمنی از نظر تعویض قطعات نیز کاربردی است. طراحی قابل تعویض است ، بنابراین کاربران میتوانند در صورت فرسودگی ، پوسته ، بالشتک یا تسمه‌های چانه را جایگزین کنند. این طرح همچنین حکاکی سفارشی اختیاری ، نگهدارنده عینک آفتابی داخلی و یک درب قابل جابجایی را ارائه می دهد

منبع : کلاه ایمنی سه بعدی

 

 


اشتراک گذاری