• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


فولکس واگن با HP Metal Jet به نقطه عطف می رسد

نوامبر 9, 2019

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

مشارکتی که در سال 2018 بین Volkswagen و چاپگر 3بعدی hp انجام شد، نهایتا مثمر ثمر واقع شده و اخیرا این شرکت خودرو سازی با استفاده از سیستم HP Metal Jet به نقطه عطف رسیده است.

یک پرینتر سه بعدی فلز که بخاطر توانایی تولید حجم بالای قطعات فلزی در مرحله ساخت مورد حمایت قرار گرفته است.

پس از اعلام نقشه راهبردی سه فاز که منجر به تولید عملی قطعات خودرو می شود، فولکس واگن در مرحله اول این طرح به نقطه عطف مهمی رسیده است ، تولید بیش از 10،000 مدل ID.3 مینیاتوری پیش از تولید انبوه وسیله نقلیه الکتریکی.

Volkswagen ID.3 اولین خودروی کاملاً برقی تولید این شرکت است که ردپایی از CO2 به جای نمیگذارد.

دکتر Goede میگوید: ( ما از این سرعت و ویژگیهای تکنیکال بسیار خورسندیم، کیفیت و هزینه کم برای هر قسمتی که HP Metal Jet تحویل داده است. کیفیت سطح و وضوح ویژگی، باعث توجه بسیار زیادی به جزئیات شده و به این نقطه عطف امکان ملموستر شدن را داده)

این اولین دستاورد این همکاری است، که همچنین شامل فلزکاری پودر GKN است ، زیرا فولکس واگن درنهایت قصد دارد از سیستم  HP Metal Jet برای چاپ سه بعدی قطعات سازنده نسل بعدی وسایل نقلیه استفاده کند، با هدف افزایش سایز قطعات و الزامات فنی.

از HP Metal Jet می توان برای تولید قطعات کاربردی با کارایی بالاتر با شرایط ساختاری مهم از جمله دستگیره های دنده دستی و آینه ها استفاده کرد.

فولکس واگن همچنین قصد دارد در آینده نزدیک از سیستم چاپ سه بعدی فلزی برای سایر کاربردها استفاده کند ، از جمله تولید قطعات فلزی سبک که هنوز هم الزامات ایمنی دقیق را برآورده نمی کنند.

مترجم : منصوره ابراهیمی

منبع :all3dp.com


اشتراک گذاری