• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


چاپ 3بعدی قاب زاپاس روی لامپ

دسامبر 7, 2019

ارسال شده توسط عرفان

دسته بندی پرینتر سه بعدی, مقالات

Repairbot در دانشگاه Swinburne قاب زاپاس روی لامپ را پرینت 3بعدی میکند.

برای اولین بار در دنیا، یک ربات مفصل دار چاپ 3بعدی تحقیقاتی-صنعتی ، با نام Repairbot ، موفق به چاپ 3بعدی قاب زاپاس برای مونتاژ روی چراغ اتومبیل شد که بخشی از یک پروژه در دست اقدام در دانشگاه Swinburne است.

پروژه Repairbot یک همکاری تحقیقاتی صنعتی بین صنایع Tradiebot و دانشگاه صنعتی Swinburne است که توسط گروه AMA و دولت فدرال (از طریق مرکز تحقیقاتی تعاونی تولید نوآورانه (IMCRC) ) پشتیبانی می شود.

در این فرآیند از مواد کامپوزیت پلی پروپیلن ساخته شده در خانه ، تهیه شده توسط دانشمند مواد Swinburne ، دکتر مصطفی نیکزاد ، استفاده شد.

Repairbot

برای تضمین سازگاری با پلاستیک قالبگیری شده تزریقی کلاس ماشین ، دکتر نیکزاد و تیم وی مجبور بودند ماده ای را با مشخصات مناسب برای چاپ سه بعدی پلی پروپیلن و همچنین با استحکام و مقاومت لازم برای تحقق استانداردهای کیفیت خودرو تولید کنند.

مواد جدید تیم روباتیک به سرپرستی دکتر ماتس ایساکسون Swinburneرا قادر ساخت تا چاپ 3بعدی یک قاب زاپاس را مستقیماً روی یک محفظه چراغ مهندسی کند.

با استفاده از بازوی روباتیک برای دستکاری دقیق چراغها زیر سر ثابت چاپ 3بعدی ، هندسه های پیچیده بدون نیاز به مواد پشتیبانی قابل چاپ هستند.

Mario Dimovski  پایه گذار Tradiebot گفت” Repairbot اجازه تعمیر قطعات پلاستیکی آسیب دیده ماشین را میدهد که در حال حاضر توسط تکنسینها قابل تعمیر نیست.”

به گفته دیو کالدر از گروه MAM، این پروژه 18 ماه دیگر به فروش عموم خواهد رسید. این پروژه هم اکنون در مرحله بعدی تست اعتبار سنجی مواد در برنامه کاربردی قرار دارد و پیشرفت دیجیتالی نرم افزار را برای مدیریت مراحل طراحی و تعمیر تنظیم می کند.

ترجمه : منصوره ابراهیمی

منبع : www.3ders.org


اشتراک گذاری