• اصفهان - شهرک صنعتی امیرکبیر - خیابان عطاالملک - فاز 1 - شماره 654
  • 03133878952

ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک صنایع نفت

استفاده از به روزترین چاپگرهای سه بعدی

پیشرو در خدمات فنی مهندسی


ساخت تاکسی های فضایی با چاپگرهای سه بعدی تا سال ۲۰۱۸

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ارسال شده توسط paydarnew

دسته بندی پرینتر سه بعدی

شرکت بوئینگ به دنبال ساخت تاکسی های فضایی است که بیش از ۶۰۰ قطعه مورد استفاده در آنها با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید شده است.

به نقل از انگجت، بخش عمده این قطعات پلاستیکی بوده و استقامت و استحکام خود را در صورت واردشدن فشار بیش از حد و همین طور در شرایط آب و هوایی نامتعارف به خوبی نشان داده اند.

این تاکسی های فضایی به احتمال زیاد از سال ۲۰۱۸ مسافرانی را به فضا خواهند برد و پلاستیک های به کار رفته در آنها از نوعی خاص موسوم به PEKK هستند. وزن کم و هزینه تولید ناچیز از جمله مزایای استفاده از پلاستیک های یاد شده خواهد بود.

دانشمندان می گویند PEKK از استحکامی به اندازه آلومینیوم برخوردار است ولی وزن آن کمتر از این فلز است. این پلاستیک در برابر آتش و تشعشعات رادیواکتیو نیز مقاوم بوده و در شرایط دمای مثبت تا منفی ۱۴۹ درجه استحکام خود را حفظ می کند.

چاپگرهای سه بعدی

بوینگ قراردادی ۴.۲ میلیارد دلاری با ناسا منعقد کرده تا سه کپسول مسافرت فضایی را با استفاده از همین پلاستیک ها تولید کند. شرکت اسپیس ایکس متعلق به الون ماسک هم قرارداد مشابه ۲.۶ میلیارد دلاری با ناسا منعقد کرده و انتظار می رود اولین آزمایش این تاکسی های فضایی ساخته شده با چاپگرهای سه بعدیاز ژوئن سال ۲۰۱۸ آغاز شود.

 

منبع : مهر

پروژه های انجام شده شرکت در حوزه فناوری پرینت سه‌بعدی


اشتراک گذاری